Біговел (велобіг, велобалансер, безпедальний велосипед і т.д.) — це конструкція, яка нагадує велосипед без педалей. Для пересування на ньому дитині необхідно поперемінно відштовхуватися від землі правою та лівою ногою.

chto-takoe-begovelПризначений цей виріб для малюків, віком від 1 року. Як відомо, дітям в маленькому віці дуже складно концентрувати увагу на декільках справах одночасно. Крутити педалі та керувати рулем – завдання не з легких. До того ж біговел, з повним правом, вважається однію із найбільш безпечних конструкцій для дітей. З велосипеда можна впасти, катаючись на біговелі – зробити це вкрай складно. Малюк, відчувши, що втрачає рівновагу, буде зразу опускати ніжки та гальмувати о землю або асфальт. Не відчуваючи надмірної опіки батьків, дитина активніше вчиться розпізнавати небезпеку та уникати її самостійно. Саме тому біговели і знайшли такий відгук у батьків маленьких дітей.

Але не тільки цим обмежуються позитивні якості цих дивовижних машин!

Маленькі діти дуже люблять біговели і це любов з першого погляду та з першої їзди!

Крутити педалі на ньому непотрібно, на біговелі легко та цікаво балансувати, можна разігнатися, самому відчути швидкість, самостійно координувати свої рухи. Їзда на біговелі не тільки розвиває м’язи ніг, але і вчить не боятися швидкості. Також дитина вчиться розпізнавати рельєф місцевості, що також важливо. А багато ж батьків навіть і не замислювалися наскільки велике значення може мати правильна оцінка поверхні при катанні. Вміння прийняти правильне рішення відносно маршруту виходячи із можливостей транспортного засобу — доволі непросте завдання для дитини. Бо ж потрібно врахувати і свої фізичні можливості, і швидкість, і сам рельєф (скажімо, глибину ями на дорозі або висоту бордюрчика), і навіть розмір колес свого “гоночного мотоцикла”. Завдання і справді не з легких, але дякуючи біговелу, де у випадку помилки дитина може попросту встати на ніжки і подолати перепону, задача значно спрощується, а саме навчання стає більш безпечним для малюка.

З часом дитина без проблем пересяде з біговела на велосипед і вже із більшою радістю буде крутити педалі, а батькам буде спокійніше, так як основним навичкам їзди дитина навчилася, катаючись на біговелі – на першому власному “гоночному мотоциклі”.